I přes nízkou cenu není novinka žádné ořezávátko. Tablet je vybaven procesorem Cortex A8 s frekvencí 1,2 GHz a operační pamětí s kapacitou 1024 MB. Pro uložení dat slouží 8GB paměť, kterou je možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD až o dalších 64 GB.

Počítačový tablet Kogan Agora

Počítačový tablet Kogan Agora zaujme poměrně tenkým profilem.

FOTO: Kogan

Kogan Agora má 10palcový displej s rozlišením 1024 x 768 obrazových bodů, který dokáže stejně jako u konkurence rozeznávat více dotyků najednou. Ve výbavě nechybí ani bezdrátové technologie Bluetooth a WiFi či dvojice webkamer. Ta na zadní straně, která je určena pro focení a natáčení videí, má rozlišení dva megapixely.

Počítačový tablet Kogan Agora

Zadní strana tabletu vypadá, jako by byla potažená kostkovanou látkou.

FOTO: Kogan

Agora se již prodává v některých zahraničních obchodech, kdy bude k dispozici na tuzemském trhu, zatím výrobce nepotvrdil. Společnost Kogan věří, že s novinkou s operačním systémem Android na trhu uspěje právě díky velice příznivé pořizovací ceně. Zda se jí to skutečně podaří, ukáže až čas. Koneckonců tablety s čtyřtisícovou cenovkou chystají už i další výrobci. [celá zpráva]

Počítačový tablet Kogan Agora

Konektorová výbava novinky je poměrně bohatá, nechybí ani HDMI konektor pro připojení k televizoru.

FOTO: Kogan

Co umí třetí generace iPadu

Třetí generace iPadu vypadá stejně jako předchozí verze, ale má vyšší výkon a řadu nových funkcí. Vylepšený je především displej, který je stejně velký jako u iPadu 2, ale nabízí výrazně vyšší rozlišení – 2048 x 1536 pixelů. Díky vyššímu rozlišení dokáže novinka zobrazit více detailů, což přijde vhod především při brouzdání na webu, prohlížení fotografií nebo při čtení knih.

Apple iPad

Apple iPad 3

FOTO: Apple

Dalším vylepšením prošel vestavěný pětimegapixelový fotoaparát. Ten nově obsahuje obrazovou stabilizaci a dokáže natáčet Full HD video. Především zahraniční uživatelé pak ocení u novinky podporu rychlého mobilního internetu čtvrté generace. [celá zpráva]