Podle serveru DigiTimes již masivně na výrobě dotykových displejů pro notebooky pracují největší světoví výrobci počítačů, jako je Acer nebo Asus. Vývoj plánují ale také firmy Hewlett-Packard či Lenovo.

Integrace dotykových panelů bude mít samozřejmě vliv také na cenu notebooku, protože výroba obyčejného displeje je levnější. Podle serveru DigiTimes by přístroje s 13palcovým dotykovým panelem měly být dražší přibližně o 1500 Kč, v případě 15palcových modelů pak o 1650 Kč.

Lenovo Yoga

Lenovo Yoga

FOTO: Lenovo

Jak by takový laptop s dotykovým displejem mohl vypadat, ukázala už v lednu společnost Lenovo na svém konceptu Yoga. Ten se na první pohled nijak neliší od obyčejných přenosných počítačů. Má 13,3palcový displej s rozlišením 1600 x 900 obrazových bodů a nechybí ani tradiční klávesnice s rozložením QWERTY pro pohodlné psaní.

V tablet se Yoga promění ve chvíli, kdy displej prohnete až pod klávesnici. Ta pak začne sloužit výhradně jako podstavec tabletu. Zařízení se v takovémto stavu ovládá výhradně prostřednictvím dotykové obrazovky.

„Lenovo Yoga, který kombinuje nejlepší vlastnosti ultrabooku s nejlepšími vlastnosti tabletu, ukazuje, že jsme schopni chápat měnící se potřeby našich zákazníků, kteří hledají dokonalou kombinaci konzumace i tvorby obsahu,“ prohlásil na veletrhu CES Peter Hortensius, prezident divize Product Group společnosti Lenovo.

Lenovo Yoga

Lenovo Yoga

FOTO: Lenovo