„Sedmipalcový iPad Apple ukáže v říjnu, společně s novým iPhonem. Podle našich zdrojů navíc bude cena novinky nastavena agresivně nízko, stejně jako to Apple udělal se svým MP3 přehrávačem v roce 2004 – nenechá naprosto žádný prostor pro konkurenci,“ prozradil šéfredaktor serveru iMore René Ritchie.

Jak je již zvykem, zástupci Applu informace o uvedení iPadu Mini nijak nekomentovali. Zdroje serveru iMore nicméně působí poměrně věrohodně, protože přípravy malého jablečného tabletu už v březnu nepřímo potvrdila společnost Samsung, když pojednávala o finanční bilanci firmy.

„Očekává se, že smlouva vzroste do konce tohoto roku na 11 miliard USD (207,5 miliard Kč, pozn. red.), a to díky plánům Applu na uvedení menšího iPadu, který bude pravděpodobně s 7,85palcovým displejem,“ prozradil tehdy serveru DailyMail zdroj přímo z managementu jihokorejského elektronického giganta.

Bývalý šéf a jeden ze spoluzakladatelů Applu Steven Jobs vždy tablety s menší úhlopříčkou odmítal. Podle některých analytiků ale jablečný výrobce nemá s ohledem na stále úspěšnější konkurenci na výběr. [celá zpráva]