Výrazně by se v letošním roce měla rozrůst také nabídka konkrétních modelů. „Kromě 26 ultrabooků, které se již prodávají, bylo ohlášeno přes deset dalších systémů od společností Fujitsu, Gigabyte, Lenovo či Acer,“ uvedla Becky Emmettová ze společnosti Intel s tím, že po přičtení různých hardwarových konfigurací by se měla nabídka ultrabooků celkově rozrůst na 75 modelů.

Podle odhadů některých analytiků by prodeje ultrabooků měly dosahovat 40% podílu mezi všemi laptopy. K takovému rozmachu by mělo přispět mimo jiné snížení prodejní ceny až o 30 procent. To by znamenalo, že nejlevnější modely by se nabízely už za 15 tisíc korun. Dnes se přitom tyto lehké a tenké přenosné počítače prodávají v průměru za 22 000 Kč. [celá zpráva]

Ultrabooky se snaží spojit všechny klady netbooků i notebooků do jediného přístroje. Mají kompaktní rozměry i dlouhou výdrž baterie a přitom nabídnou vysoký výkon, který řadě uživatelů u netbooků chyběl. Zároveň mají zabudované speciální funkce, které chrání data při ztrátě nebo odcizení ultrabooku.