Zařízení má úhlopříčku displeje 18 centimetrů, co je méně než u iPadu a zhruba stejně jako u tabletu PlayBook od kanadské firmy RIM. Sloužit by mělo hlavně pro přehrávání hudby a filmů z internetu. Podle TechCrunch, který měl údajně k dispozici testovací prototyp, na něm Amazon plánuje bezplatný přístup k internetovému stahování Amazon Prime, který nyní stojí 79 dolarů měsíčně.

Amazon agentuře Reuters tyto informace nekomentoval. Firma vstoupila na scénu malých počítačových zařízení již přístrojem Kindle, který ale funguje hlavně jako čtečka elektronických knih.

Na trhu tabletů vládne iPad, jehož se za čtvrtletí prodá sedm až devět miliónů, což nyní znamená asi tři čtvrtiny trhu. Konkurenční produkty od jihokorejského Samsungu a americké Motoroly jeho pozici zatím příliš neohrozily. Hewlett Packard svůj projekt TouchPad nakonec vzdal a tento týden se tablet společnosti Sony setkal s nepříliš příznivými ohlasy.

Analytici si od tabletu od Amazonu hodně slibují, zejména pokud se splní příslib nízké ceny. Firma Forrester Research odhaduje, že jen ve čtvrtém čtvrtletí by se jej mohlo prodat pět miliónů kusů. Nový tablet by se tak stal hlavním konkurentem iPadů.