Zařízení Asus WAVI se k televizoru i počítači připojuje pomocí rozhraní HDMI. Bezdrátový přenos obrazu, potažmo zvuku, je poté zprostředkován pomocí technologie WHDI, která pracuje na frekvenci 5 GHz.

Novinka navíc disponuje dvojicí USB portů, které slouží k připojení klávesnice a myši. Díky tomu je možné ovládat počítač klidně i v druhé místnosti než je televizor. Pro bezproblémový přenos signálu by od sebe obě zařízení neměla být vzdálena více než 25 metrů.

Takto připojený počítač navíc nemusíte ovládat klávesnicí ani myší, využít k tomu můžete pohybový senzor Asus Xtion, který bude se systémem kompatibilní. Tento senzor umožňuje díky dvěma infračerveným čidlům a citlivému mikrofonu snímat pohyb člověka před televizí a pomocí jeho gest ovládat přehrávání videa či prohlížení fotografií, nebo jej dokonce dokáže přenést do hry.

Asus Xtion Pro

Pohybový senzor od Asusu

FOTO: Novinky

Například v akční hře hráč máchne pěstí proti obrazovce, čidla přenesou úder do hry, ve které zasáhne virtuálního soupeře. Z výčtu funkcí je tedy patrné, že pohybový senzor je velice podobný Kinectu od Microsoftu. Ten je však určen výhradně pro herní konzoli Xbox 360. [celá zpráva]

Asus WAVI má rozměry 241 x 171 x 290 mm. Jeho spotřeba se pohybuje okolo 24 W. Kdy přesně se novinka poprvé objeví fyzicky v České republice, zatím není známo. Aktuálně ji je možné pořídit za 4300 Kč.

Jak se doma zbavit překážejících kabelů

Stolní počítače, notebooky, televizory i DVD přehrávače. Všechny tyto přístroje přinášejí do domácnosti desítky kabelů, které jsou akorát tak na obtíž. Proto se je každý snaží ukrýt, aby byly co nejméně vidět. Více než polovinu propojovacích drátů jde přitom nahradit velice elegantně – bezdrátově. [celá zpráva]