Flash disk Verbatim Combo SSD dokáže pomocí rozhraní eSata číst data rychlostí až 60 MB/s a zapisovat až 25 MB/s. Při připojení disku přes rozšířenější, ale pomalejší USB port přitom novinka nabízí rychlost čtení jen 26 MB/s a zápisu až 15 MB/s.

Flash disk Verbatim Combo SSD

Flash disk Verbatim Combo SSD je vyroben z plastu černé barvy.

FOTO: Novinky

Flashka má rozměry 80 x 23 x 9 milimetrů a váží 19 gramů. Uložit je na ni možné data o velikosti až 32 GB. Zařízení je možné připojit k počítačům s operačním systémem Windows, Mac OS i Linux.

Flash disk Verbatim Combo SSD

USB i eSata port se z flash disku vysunují pomocí speciálního plastového jezdce. Na cestách můžete oba konektory schovat do útrob flashky, aby nedošlo k jejich poškození.

FOTO: Novinky

Flash disk je vybaven také programem EasyLock, který šifruje dokumenty hned, jak je začnete na paměťové médium přenášet. Tím se podle výrobce minimalizuje riziko zneužití dat, jež by mohlo nastat při odcizení nebo ztrátě disku. 

Flash disk Verbatim Combo SSD

Pokaždé, když vysunete jeden konektor, ten na druhé straně není možné používat.

FOTO: Novinky

Zařízení Verbatim Combo SSD je již nyní dostupné v českých obchodech za cenu okolo 2 800 Kč. V balení je krom samotného flash disku také speciální napájecí kabel, který je určen pro starší eSATA porty, jež nedovedou rozvádět elektrický proud.

Flash disk Verbatim Combo SSD

Flash disk má kapacitu 32 GB a jeho rozměry jsou 80 x 23 x 9 milimetrů.

FOTO: Novinky

Nejšílenější USB klíčenky na světě

USB klíčenky nejsou pouhé šedé nudné krabičky, na které ukládáme hudbu, fotografie, nebo nejrůznější dokumenty. Na světě totiž existuje spousta flash disků s doslova šíleným vzhledem. [celá zpráva]