Nový notebook nese prozatím kódové označení Tangent Bay. Jeho hlavním cílem je přehlednost. Zatímco na hlavním displeji budete brouzdat po internetu, na spodních třech OLED monitorech můžete prstem jednoduše ovládat další aplikace.

Všechny malé dotykové panely navíc nabízejí technologii "multi-touch", tedy schopnost, která zpracuje více dotyků najednou. Pomocí dvou prstů tak můžete jednodušeji listovat na webu, zvětšovat fotografie a mnoho dalšího. Podobně, jako je tomu u iPhonu společnosti Apple.

Pomocí jednoho z displejů je možné ovládat i hlavní monitor. Jednoduše tak například můžete přímo v operačním systému pomocí prstu scrollovat v obsáhlých dokumentech, ale i kreslit v programu malování.

Všechny technické parametry nového notebooku společnost Intel pečlivě tají, stejně jako jeho uvedení na trh i pořizovací cenu. Ta ale rozhodně nebude nikterak nízká. Pro představu, konkurenční laptop Lenovo W700ds se dvěma displeji stojí více než sto tisíc korun.

Konkurence sází na dva displeje a extrémní výkon

Hlavní předností notebooku Lenovo W700ds je speciální druhý displej, který se v případě potřeby velice jednoduše vyklopí, a rozšíří tak stávající pracovní plochu i na cestách. Primární 17palcový displej notebooku má rozlišení 1920 x 1200 obrazových bodů.

Druhý 10,6palcový displej s rozlišením 768 x 1280 pixelů můžete jednoduše po pravé straně laptopu vysunout a vyklopit. Druhý displej může sloužit pro drobné programy, jako je ICQ, skype nebo Microsoft Outlook. Dobře však monitor poslouží i pro práci grafiků. [celá zpráva]