Celé zařízení funguje na velice jednoduše. Z klávesnice zcela zmizely jednotlivé klávesy a nahradily je dotykové plošky, které fungují na podobném principu, jako dotykový displej mobilního telefonu.

Aby uživatel poznal, kde přesně má jaké písmenko stisknout, jsou na rovné ploše klávesnice nakresleny trojrozměrná tlačítka. Díky absenci kláves není na periferii takřka žádné místo, kde by se bakterie a nečistoty mohly jednoduše usazovat.

Pokud se ale klávesnice i tak ušpiní, pomocí speciálního světelného a zvukového senzoru začne v pravidelných intervalech majiteli připomínat, že potřebuje umýt. V případě znečištění je ale možné jednolitou klávesnici jednoduše otřít dezinfekčním prostředkem, aby byla opět stoprocentně čistá.

Hygienická klávesnice Medigenic

Tlačítka u klávesnice nahradily dotykové plošky
FOTO: Novinky

Pokud by někomu zvuková i vizuální signalizace ušpiněné klávesnice vadila, je možné ji jednoduše vypnout. O zapnutém senzoru vás informuje světelná dioda, podobně jako je tomu u kláves Num Lock nebo Caps Lock.

Hygienická klávesnice s názvem Medigenic by se podle jejich tvůrců mohla kromě nemocnic uplatnit také na veřejných místech jako jsou školy, knihovny a internetové kavárny. Klávesnice se bude podle zahraničního IT serveru Ubergizmo.com prodávat za 140 dolarů (2900 Kč).

Pro opravdové fajnšmekry připravil výrobce také speciální omyvatelnou myšku, která pracuje na podobném principu, jako klávesnice. Zájemci za ní zaplatí dalších 80 USD (1600 Kč).