Díky novince nemusí lidé v blízké budoucnosti sledovat video na titěrných obrazovkách svých mobilních telefonů. Naopak - obraz si přímo z mobilu promítnou například na zeď a s uhlopříčkou, která několikanásobně překračuje uhlopříčku těch největších LCD displejů, které jsou v současných telefonech.

Umožní jim to miniaturní verze DLP projektoru, která je tak malá, že se lehce skryje v těle mobilního telefonu. Ovšem zde se nemusí jeho rozšiřování do ostatních elektronických přístrojů zastavit - malý projektor by své uplatnění zcela jistě našel také v kapesních počítačích či ultra přenosných noteboocích.

Zástupci Texas Instruments tvrdí, že jejich DLP projektor umí z těla mobilu vyslat signál o DVD kvalitě. Systém narozdíl od klasických DLP projektorů nepracuje s LED zdroji světla, ale s třemi lasery. Samotná jednotka byla při předvedení zapouzdřena v nefunkčním mobilním telefonu a její délka činila 3,8 centimetru.

Texas Instruments zatím neoznámila, kdy svůj systém uvede na trh a za jakou cenu.  

První vlaštovky v podobě projektorů, které by se vešly i do dnešních miniaturních mobilů, se objevily již před dvěma lety. Zmiňme za všechny projektor finské společnosti Upstream Engineering. Systém, přestože byl poměrně malý, byl však několikrát větší než tužková AA baterie. Kapesní DLP jednotky tehdy ukázaly i firmy Toshiba a Epson.