Příchod OLED TV obrazovek je na spadnutí. Dokládají to slova výkonného šéfa Sony Howarda Stingera, podle něhož se OLED objeví dříve než bychom čekali.

Sony se snaží uvést do výroby velké OLED displeje. Na výstavě Consumer Electronics Show, která probíhá v těchto dnesch v Las Vegas, se firma pochlubila 27" OLED panelem, který obklopila desítkou menších 11" modelů.

Zástupci Sony se nicméně stále zdráhají říci finální termín, kdy budou OLED výrobky uvedeny na trh. Firma stále koriguje cenu těchto technologických novinek a odhaduje, kolik jsou zákazníci ochotni za OLED TV zaplatit.

OLED vyzařuje světlo

Materiál, ze kterého jsou OLED displeje, emituje světlo ve chvíli, kdy jím prochází elektrický proud. OLED panely proto nepotřebují žádné podsvícení jako dnešní LCD obrazovky, díky tomu spotřebovávají mnohem méně energie, což se odráží také v menší tloušťce těchto výrobků ve srovnání s LCD.

V současnosti nalezneme OLED prvky v nejrůznějších mobilních telefonech nebo kapesních přehrávačích. Podobně velké displeje jako uvedla Sony ukázala také firma Samsung. [celá zpráva] Ani zástupci Samsungu však zatím neoznámili, kdy se jejich OLED obrazovky dostanou na trh.

OLED jsou "neuvěřitelně jasné", tvrdí Stringer. "Jejich úspěch je však úzce spojen s cenou," dodal Stringer s tím, že se o přínosnosti OLED snaží uživatele stále přesvědčovat.