Hlavní obsah
Šéf Applu Tim Cook Foto: Elijah Nouvelage, Reuters

Zisk Applu klesl, výhled pro tržby však předčil očekávání

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve druhém finančním čtvrtletí meziročně klesl o 16 procent na 11,56 miliardy dolarů (zhruba 264 miliard Kč). Oznámila to firma. Tržby společnosti i jejich výhled pro nové čtvrtletí však překonaly očekáváním analytiků, a to navzdory rekordnímu propadu čtvrtletních příjmů z prodeje telefonů iPhone. Akcie podniku si tak po zveřejnění výsledků připisovaly přes pět procent.

Šéf Applu Tim Cook Foto: Elijah Nouvelage, Reuters
Zisk Applu klesl, výhled pro tržby však předčil očekávání

Celkové tržby Applu se ve druhém finančním čtvrtletí, které skončilo 30. března, meziročně snížily o pět procent na 58,02 miliardy dolarů. Analytici přitom v anketě firmy Refinitiv předpovídali výraznější pokles, a to na 57,37 miliardy dolarů. V nynějším finančním čtvrtletí očekává Apple tržby 52,5 až 54,5 miliardy dolarů, zatímco analytici tyto tržby odhadli pouze na 51,93 miliardy dolarů.

Tržby z prodeje chytrých telefonů iPhone se ve druhém finančním čtvrtletí meziročně propadly o 17 procent na zhruba 31 miliard dolarů. To představuje jejich doposud nejvýraznější pokles, upozornila agentura Reuters.

Generální ředitel podniku Tim Cook nicméně uvedl, že v závěru kvartálu začala poptávka po iPhonech oživovat. K tomu podle něj přispěly mimo jiné úpravy cen těchto telefonů na čínském trhu, na kterém firma čelí ostré konkurenci ze strany domácích výrobců.

Společnost Apple rovněž oznámila, že vynaloží dalších 75 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zpětný odkup svých akcií a že se rozhodla zvýšit dividendu o pět procent.

Apple chce změnit svět her i placení

Společnost Apple nebude nabízet už jen zařízení, daleko více se zaměří na nabídku jednotlivých služeb pro své zákazníky. A už nyní je zřejmé, že se fanoušci nakousnutého jablka mají na co těšit.

Společnost Apple chystá čtyři nové služby – herní platformu Arcade, zpravodajskou aplikaci Apple News+, streamovací službu Apple TV+ a v neposlední řadě bankovní službu Apple Card. Více se o všech novinkách dozvíte v našem dřívějším článku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků