Hlavní obsah
Logo internetové společnosti Yahoo Foto: © Denis Balibouse / Reuters, Reuters

Yahoo ohlásilo větší tržby i zisky. Skandálům navzdory

Tržby a zisk americké internetové společnosti Yahoo za třetí čtvrtletí vzrostly. Úterní výsledky jsou dobrou zprávou pro firmu, kterou nedávno poškodil rozsáhlý únik dat a narušil dohodnuté převzetí části podniku, k němuž se chystá telekomunikační operátor Verizon.

Logo internetové společnosti Yahoo Foto: © Denis Balibouse / Reuters, Reuters
Yahoo ohlásilo větší tržby i zisky. Skandálům navzdory

Tržby Yahoo v meziročním srovnání stouply o 6,5 procenta na 1,31 miliardy dolarů (32,2 miliardy Kč). Tržby divize Mavens, kterou považuje zeštíhlená Yahoo za své budoucí jádro, vzrostl o 24 procent na 524 miliónů USD.

Čistý zisk firmy vzrostl na více než dvojnásobných 163 miliónů USD ze 76 miliónů dolarů o rok dříve. Zisk v přepočtu na akcii výrazně překonal průměrný odhad analytiků, uvedla agentura Reuters.

Verizon se na koupi základních internetových aktivit Yahoo dohodl letos v červenci. Celá akvizice měla mít hodnotu 4,83 miliardy dolarů, tedy více než 118 miliard korun. Verizon však na konci minulého týdne couvl a pro dokončení obchodu požaduje slevu rovnou miliardu dolarů (24 miliard korun) kvůli skandálům, které podnik v poslední době provázejí.

Jeden skandál za druhým

Důvěra uživatelů byla totiž velmi otřesena už letos v září. Tehdy americký internetový gigant potvrdil, že z jeho databáze bylo odcizeno 500 miliónů uživatelských dat. K samotnému útoku přitom mělo dojít už v roce 2014, uživatelé se však o něm dozvěděli až o dva roky později. [celá zpráva]

Server IB Times navíc minulý týden informoval o tom, že prvotní odhady společnosti Yahoo jsou příliš střízlivé. Podle svědectví bývalého zaměstnance se totiž počítačoví piráti mohli dostat k uživatelským datům až tří miliard uživatelů. To je tedy šestkrát více než v případě původních odhadů. [celá zpráva]

Další velký skandál se provalil teprve zkraje října. Agentura Reuters informovala o tom, že Yahoo prohledávalo stovky miliónů e-mailových účtů na pokyn amerických tajných služeb. Skenování e-mailů mělo začít už v průběhu loňského roku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků