Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Toru Hanai / Reuters, Reuters

Vznikne nový počítačový gigant? Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení

Japonští výrobci elektroniky Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení svých divizí osobních počítačů. Agentuře Reuters to řekly informované zdroje. Podle japonských médií by se k této fúzi mohla přidat i společnost Vaio, která se loni oddělila od elektronického koncernu Sony.

Ilustrační foto Foto: Toru Hanai / Reuters, Reuters
Vznikne nový počítačový gigant? Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení

Toshiba a Fujitsu se podle zdrojů chtějí zbavit aktivit, které mají dlouhodobé potíže. Toshiba navíc potřebuje peníze kvůli nákladům nedávného účetního skandálu a už některé své aktivity prodává. V pátek Toshiba sdělila, že zvažuje různé alternativy, o ničem ale nerozhodla.

Fujitsu oznámila záměr oddělit divizi osobních počítačů už v říjnu. Dnes uvedla, že rovněž uvažuje o různých možnostech.

Japonský ekonomický list Nikkei napsal, že Toshiba, Fujitsu a Vaio uvažují o třístranné fúzi aktivit na poli osobních počítačů. Spojená firma by získala přes 30 procent japonského trhu a předstihla by nynější japonsko-čínskou jedničku NEC Lenovo Japan Group, která má na trhu přes 26 procent. Mluvčí Vaio označil zprávu za spekulaci a dodal, že firma s nikým nejedná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků