Hlavní obsah
Procesor AMD Foto: Tomáš Hort, Novinky

Výrobce mikročipů AMD propustí každého desátého zaměstnance

Americký výrobce mikročipů Advanced Micro Devices (AMD) propustí v prvním čtvrtletí příštího roku asi 1400 zaměstnanců, více než deset procent své globální pracovní síly. Firma to ve čtvrtečním oznámení zdůvodnila slabým trhem osobních počítačů a problémy ve výrobě.

Procesor AMD Foto: Tomáš Hort, Novinky
Výrobce mikročipů AMD propustí každého desátého zaměstnance

Společnost AMD se potýká se slabým americkým a evropským trhem počítačů a v září oznámila, že má problémy s výrobou některých procesorů. Firma ztrácí na většího konkurenta Intel a nepodařilo se jí dostatečně zachytit boom trhu chytrých mobilních telefonů.

Plán propouštění je prvním významným krokem generálního ředitele firmy Roryho Reada. Ten nastoupil do čela AMD v srpnu, aby nastartoval firmu k novému růstu.

Rušení pracovních míst by mělo firmě příští rok přinést navíc 200 miliónů dolarů (3,6 miliardy Kč). Ušetřené peníze hodlá AMD použít k financování výzkumu a expanzi v nových oblastech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků