Hlavní obsah
Pokus o překonání rekordu v počtu tisknoucích 3D tiskáren Foto: Novinky

V Česku se rodí nejrychleji rostoucí technologické firmy

Žebříček 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě ovládly letos ty české. Ve dvacátém ročníku žebříčku společnosti Deloitte CE Technology Fast 50 jich je 19. Vítězem žebříčku jsou litevští Voltas IT, kteří vyvíjejí uživatelsky přívětivý systém na diagnostiku automobilů.

Pokus o překonání rekordu v počtu tisknoucích 3D tiskáren Foto: Novinky
V Česku se rodí nejrychleji rostoucí technologické firmy

Druhé místo obsadil loňský vítěz, výrobce 3D tiskáren Prusa Research. Na třetím jsou vývojáři umělé inteligence a strojového učení Blindspot Solutions. České firmy zvítězily v kategoriích velkých firem ‚Big 5‘ a také vycházejících hvězd ‚Rising Stars‘.

Deloitte Technology Fast 50 porovnává růst přihlášených technologických firem za období předchozích čtyř let, letos tedy v období 2015 až 2018. V první desítce jsou čtyři české firmy. Nárůst tržeb druhého Prusa Research dosáhl 4527 procent a třetích Blindspot 4445 procent.

Na devátém místě ve střední Evropě jsou brněnští výrobci bezdrátových systémů pro lokalizaci Sewio Networks s růstem 1285 procent a na desátém vývojáři aplikací Applifting s růstem 1265 procent.

Ve druhé desítce žebříčku je dalších pět českých firem, rohlik.cz (12. místo, 1166 procent), 3Dwiser (13. místo, 1133 procent), Kiwi.com (15. místo, 950 procent), Proficio Marketing (19. místo, 832 procent) a GLAMI (20. místo, 820 procent).

„České firmy rostou závratným tempem a nezdá se, že by v nejbližší době hodlaly ve srovnání s konkurencí zvolnit. Už druhý rok za sebou dominují středoevropskému žebříčku,” komentoval výsledky ředitel žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE v ČR Jiří Sauer.

Probojovaly se firmy z devíti zemí

V kategorii vycházejících hvězd Rising Star, tedy firem, které se kvůli krátké době na trhu ještě nedostaly do hlavní soutěže, zvítězil fintechový FF Trader. Kategorii Big 5, tedy velkých firem s obratem nad 25 milionů eur, letos vévodí Prusa Research.

Deloitte v Česku oceňuje v kategorii Recognition of Excellence firmy, které využívají zajímavým způsobem technologie v byznysu. Odborná porota Deloitte letos vybrala DoDo Czech, Pocket Virtuality a XEVOS Solutions.

Do žebříčku Deloitte CE Technology Fast 50 se letos probojovaly firmy z devíti zemí. Průměrné tempo růstu technologických firem dosáhlo za roky 2015 až 2018 rekordních 1129 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků