Hlavní obsah
Logo mikroblogovací sítě Twitter Foto: Dado Ruvic, Reuters

Twitter snížil čtvrtletní ztrátu. Stále ale nevydělal ani dolar

Čtvrtletní ztráta americké internetové společnosti Twitter se meziročně snížila na 61,6 miliónu dolarů (1,5 miliardy Kč) ze 79,7 miliónu USD a je nižší, než se očekávalo. Měsíční počet aktivních uživatelů sítě vzrostl o šest procent na 328 miliónů, což byl nejsilnější nárůst za více než rok.

Logo mikroblogovací sítě Twitter Foto: Dado Ruvic, Reuters
Twitter snížil čtvrtletní ztrátu. Stále ale nevydělal ani dolar

Analytici agentury FactSet StreetAccount očekávali, že uživatelů bude jen 321,3 miliónu. Firma ale zaznamenala pokles tržeb o 7,8 procenta na 548,3 miliónu USD, což je první pokles od jejího vstupu na burzu v listopadu 2013.

Provozovateli sociálních sítí tak nepomohly ani široce diskutované tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterého na twitteru sleduje 28 miliónů lidí. Dostatek nových uživatelů totiž firmě nepřinesly, podotýká agentura AP.

Slabé výsledky Twitteru, který nikdy nebyl v zisku, vznáší otazníky nad budoucností šéfa firmy Jacka Dorseyho, píše agentur Reuters. Společnost by mohla odkoupit jiná mediální firma, o čemž se na finančních trzích spekuluje od loňského roku. Mezi údajnými zájemci měly být firmy jako Salesforce.com a Walt Disney.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků