Hlavní obsah
 

Trump spouští vlastní sociální síť

Bývalý americký prezident Donald Trump plánuje spustit novou sociální síť s názvem Truth (pravda) Social. Podle vlastních slov tím chce ukončit tyranii ze strany velkých technologických gigantů. Trump byl v lednu po útocích svých příznivců na Kapitol zablokován jak na Twitteru, tak na Facebooku.

 
Trump spouští vlastní sociální síť

Svou vlastní sociální síť Trumpova společnost Trump Media & Technology Group (TMTG) má spustit už někdy v příštím měsíci pro první hosty. Neomezeně se k ní bude možné připojit v roce 2022.

„Žijeme ve světě, kde má na Twitteru velkou přítomnost Tálibán, ale váš oblíbený prezident byl umlčen,“ napsal Trump ve vyjádření. „Lidé se mě ptají, kdy se někdo těm velkým technologickým gigantům postaví. Nuže, my tak brzy učiníme!“ dodal.

Bývalý americký prezident Donald Trump

Foto: Eduardo Munoz, Reuters

Trump chce vytvořit platformu, která by soupeřila s Twitterem či Facebookem, což se ale podle zahraničních médií zdá málo pravděpodobné. Mnohem reálnější je, že jeho síť bude na úrovni Parleru či Gabu, což jsou sociální sítě vyznačující se snahou o maximální svobodu projevu svých uživatelů.

Trumpa sociální sítě začaly blokovat v lednu poté, co na nich psal o ukradených volbách. Jeho rétorika vedla až k útoku některých jeho příznivců na Kapitol. Twitter pak prezidenta trvale zablokoval, Facebook dočasně, a to nejméně do roku 2023.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků