Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

TikTok dostal v USA víc času na prodej svých aktivit

Americká vláda poskytla čínské společnosti ByteDance dalších sedm dnů na prodej aktivit její aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Konečným termínem pro dosažení dohody je tak nyní 4. prosinec. Vyplývá to podle agentury Reuters ze soudních dokumentů. Vláda již dříve konečný termín posunula o 15 dnů.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
TikTok dostal v USA víc času na prodej svých aktivit

ByteDance nyní jedná s americkou softwarovou společností Oracle a maloobchodní firmou Walmart o transakci, v jejímž rámci by se aktivity TikToku v USA staly součástí nově vytvořeného podniku. Ten by měl být ve vlastnictví firem Oracle a Walmart a stávajících amerických investorů společnosti ByteDance.

Jednání začala poté, co americký prezident Donald Trump 14. srpna nařídil firmě ByteDance prodej aktivit TikToku v USA do amerických rukou během 90 dnů.

Trump tažení proti TikToku zdůvodňuje obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech. Aplikace TikTok, která má ve Spojených státech přes 100 milionů uživatelů, toto tvrzení odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků