Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Eva Plevier, Reuters

Spotřeba dat v mobilech vzroste za pět let na 50 GB

Měsíční průměrná spotřeba dat uživatele chytrého telefonu v západní Evropě a Severní Americe se do konce roku 2024 zvýší ze stávajících osmi GB na 50 GB. Může to ale být až 200 GB měsíčně. Vyplývá to ze studie společnosti Ericsson.

Ilustrační foto Foto: Eva Plevier, Reuters
Spotřeba dat v mobilech vzroste za pět let na 50 GB

Mobilní datový provoz se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 82 procent. Důvodem je rostoucí počet uživatelů chytrých telefonů a vyšší průměrný datový provoz na jedno zařízení, který je způsoben především častějším sledováním videoobsahu.

Celkem 60 procent dat, která v současné době lidé využívají, připadá na video. Spolu se sítěmi 5G však přichází také vývoj a nové formáty videa. Sami spotřebitelé očekávají, že využití videa s nástupem 5G dramaticky naroste.

Polovina uživatelů chytrých telefonů tvrdí, že jakmile budou mít k dispozici 5G, začnou sledovat YouTube a Netflix ve 4 K a budou stahovat více obsahu a HD videa.

S nástupem 5G se lidé budou na videa dívat devět hodin

S nástupem 5G vzroste doba týdenní konzumace videoobsahu o tři hodiny, ze 6,5 na devět hodin týdně, přičemž jedna hodina z toho bude probíhat prostřednictvím chytrých brýlí do roku 2025.

Zatímco třetina uživatelů připouští, že už teď tráví sledováním videí příliš mnoho času, jeden z pěti uživatelů si myslí, že takto může trávit času ještě více.

Ovšem za předpokladu, že se zlepší parametry zařízení, která k tomu jsou nyní k dispozici, jako je velikost obrazovky, výdrž baterie nebo datový plán, nebo to, že uživatelé nebudou muset při sledování videa držet v ruce smartphone, ale bude možné obraz projektovat na brýle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků