Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky

Sony koupí za miliardu dolarů streamovací službu Crunchyroll

Americká telekomunikační společnost AT&T prodá za 1,175 miliardy USD (25,6 miliardy Kč) svou streamovací službu zaměřenou na animované pořady Crunchyroll japonské firmě Sony. AT&T prodává aktivity, které nepovažuje za své hlavní, aby získala peníze na snížení dluhu. Uvedla to agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky
Sony koupí za miliardu dolarů streamovací službu Crunchyroll

Sony akvizicí získá napojení na tři miliony platících předplatitelů Crunchyroll ve více než 200 zemích a regionech. To posílí Sony v globální konkurenci s giganty jako Netflix. Crunchyroll se stane součástí divize Funimation Global Group, která má ve Spojených státech milion předplatitelů a kterou Sony koupila v roce 2017.

AT&T reorganizuje své aktivity po převzetí společnosti Time Warner, kterou získala v roce 2018 a kterou následně přejmenovala na Warner Media. Rozhodla se prodat aktivity, které považuje za vedlejší, a více investovat do jiných aktivit firmy Warner Media.

Telekomunikační gigant předpokládá, že dokončí dohodu co nejdříve. Za poslední rok firma prodala majetek za miliardy dolarů, včetně mobilní divize v Portoriku či datových center a kanceláří v New Yorku. Cílem bylo získat hotovost a snížit masivní zadlužení.

Warner Media vlastnila také většinový podíl v mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), jejíž součástí jsou televizní stanice v pěti zemích střední a východní Evropy včetně české skupiny Nova. Letos v únoru akcionáři CME schválili nabídku na převzetí firmy od české skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera. Transakce v hodnotě zhruba 2,1 miliardy USD byla dokončena v říjnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků