Hlavní obsah
Nový Slovník Foto: mif, Novinky

Po více než čtvrt roku testování spustila společnost Seznam.cz vylepšenou verzi svého Slovníku. Ta kromě nové grafické podoby přináší například i rozšířenou databázi slov. Ve výpisech pak přibyla slovní spojení, která si uživatelé žádali.

Nový Slovník Foto: mif, Novinky
Seznam.cz spustil vylepšený Slovník

"Nyní má Seznam.cz Slovník dvakrát více slov v italském slovníku a o 20 % více i u ostatních jazyků,“ uvedl produktový manažer Seznamu Alexander Semerenko s tím, že hledači slovíček si nyní budou moci vybrat mezi dvěma grafickými rozloženími.

Výsledky hledání v novém Slovníku od Seznamu

Foto: Seznam.cz

"Záložka Základní fráze slouží uživatelům k rychlé orientaci a nalezení toho nejrelevantnějšího překladu. Naopak záložka Pokročilá gramatika přinese detailní informace o hledaném slově, jako jsou například předložky pojící se se slovem nebo časování a skloňování slov. To uživatelé ocení například při psaní dopisu v cizím jazyce," podotkl Semerenko.

Zobrazení záložky Pokročilá gramatika

Foto: Seznam.cz

"Pří vývoji této verze jsme vyzkoušeli několik konceptů – od toho nejjednoduššího slovníku s několika málo překlady až po složitější varianty. Finální varianta, která se nejvíce osvědčila, spojuje výhody snadné a rychlé orientace s komplexním rozsahem," dodal produktový manažer Seznamu.

Nový Slovník od společnosti Seznam.cz můžete vyzkoušet na internetové adrese slovnik.seznam.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků