Hlavní obsah
Obrázky.cz Foto: mif, Novinky

Obrázky.cz jsou chytřejší, vyhledávají informace v encyklopedii Wikipedia

Služba pro vyhledávání v obrazových materiálech Obrázky.cz, kterou provozuje česká portálová jednička Seznam.cz, je nyní ještě chytřejší. Vyhledávaný obrázek totiž služba dokáže propojit s encyklopedickou informací. Nově je také možné některé obrázky zakoupit.

Obrázky.cz Foto: mif, Novinky
Obrázky.cz jsou chytřejší, vyhledávají informace v encyklopedii Wikipedia

Díky propojení Obrázků.cz s texty z Wikipedie je možné kromě obrazového materiálu nalézt jednoduše také důležité informace o hledaném objektu. Tuto funkci ocení především lidé, kteří využívají službu pro studijní účely.

Obrázky.cz zobrazují texty z Wikipedie.

Foto: mif, Novinky

Nově začal Seznam.cz spolupracovat také s českou společností Pixmac, která je aktuálně nejdostupnějším dodavatelem obrazového materiálu na českém trhu.

Díky tomu přinášejí Obrázky.cz zcela nové možnosti. Nabízejí bez nutnosti registrace koupi obrázku, fotografie, či vektorové grafiky legálně s copyrightem. A to za ceny, které patří k nejnižším na tuzemském trhu.

Nejhledanější obrázky na titulní straně

Obrázky.cz nabízejí také další zajímavé vylepšení. Například na titulní stránce jsou nově vidět nejhledanější obrázky. Nově jsou také nabízeny zajímavé tipy pro hledání, jako mapy, kreslené materiály, nebo zvířata.

Nejpopulárnější dotazy a tipy pro hledání

Foto: mif, Novinky

Ve výsledku hledání služba dovoluje filtrovat obrázky – například podle podle velikosti, orientace (na výšku), barvy (černobílé) nebo dokonce vybírat i animace.

„Vyhledávání v obrázcích tvoří významnou část dotazů ve fulltextu Seznamu a tak věříme, že i nová verze Obrázky.cz bude pro naše uživatele hodně užitečná a práce s ní je bude bavit,“ řekl Jaroslav Souček, produktový manažer Seznam.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků