Hlavní obsah
Logo společnosti NEC Foto: Profimedia.cz

NEC koupí největší dánskou IT firmu KMD. Zaplatí za ni 27,7 miliardy korun

Japonská společnost NEC koupí za zhruba osm miliard dánských korun (27,7 miliardy Kč) největší dánskou firmu z oblasti informační technologie KMD. NEC se snaží přesunout svůj zájem z hardwaru na software a služby, protože ztrácí v boji s asijskými konkurenty ve výrobě polovodičů, osobních počítačů a chytrých telefonů, uvedla agentura Reuters.

Logo společnosti NEC Foto: Profimedia.cz
NEC koupí největší dánskou IT firmu KMD. Zaplatí za ni 27,7 miliardy korun

Akvizice posílí podnikání společnosti NEC v oblasti bezpečnosti, kterou si firma stanovila ve střednědobém podnikatelském plánu jako hlavní zdroj růstu. NEC uvedla, že aktivity KMD jsou v souladu s jejím programem pro bezpečnější města, v jehož rámci poskytuje IT služby a který mohou využívat vlády k prevenci kriminality, řízení veřejné dopravy a dalších veřejných služeb.

NEC kupuje dánskou KMD od soukromé investiční společnosti Advent International. Akvizice by měla být uzavřena do konce února příštího roku, uvedla japonská firma v tiskové zprávě.

KMD poskytuje software a IT služby převážně v Dánsku, mezi její zákazníky patří také centrální vláda a místní samosprávy. Firma ale nabízí i software podporující v Dánsku digitalizaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků