Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Huawei si může dočasně oddechnout, USA zmírnily restrikce

Americké ministerstvo obchodu v noci na pátek dočasně na tři měsíce zmírnilo obchodní restrikce vůči čínskému výrobci telekomunikačních zařízení Huawei zavedené minulý týden. Tento krok má omezit negativní dopady na zákazníky čínského podniku po celém světě, píše agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP
Huawei si může dočasně oddechnout, USA zmírnily restrikce

Ministerstvo se rozhodlo povolit firmě Huawei nakupovat americké zboží za účelem zachování nynějších komunikačních sítí a zajištění softwarových aktualizací pro existující telefony Huawei. Toto povolení je platné do 19. srpna a ministerstvo nevylučuje prodloužení jeho platnosti.

Tvrdou ránu pro čínskou firmu, která je na světě druhým největším výrobcem mobilních zařízení na platformě Android, znamenalo především zamezení přístupu k aplikacím americké společnosti Google, které jsou klíčové pro uživatele na západních trzích.

Podle ministra obchodu Wilbura Rosse operátoři díky tomuto povolení získají čas na úpravu svých aktivit. „Cílem je zřejmě zabránit kolapsu internetových, počítačových a telefonních systémů,” uvedl washingtonský právník Kevin Wolf, který dříve působil na ministerstvu obchodu.

Americká vláda minulý týden firmu Huawei zařadila na černou listinu, takže americké podniky nyní potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků