Hlavní obsah
Altdorf, místo, kde Tell střílel na jablko. Foto: Vratislav Konečný

HRA: Ourobros - had úplně jinak

Myslíte si, že hada známého z mobilních telefonů už nelze předělat tak, aby to nebyl jen další nudný klon? Pak se mýlíte a hra Ourobros vás přesvědčí o opaku. Více v následující minirecenzi.

Altdorf, místo, kde Tell střílel na jablko. Foto: Vratislav Konečný
HRA: Ourobros - had úplně jinak

Hra Snake neboli Had byla vůbec jedna z prvních, která se objevila na mobilních telefonech a dosáhla takové popularity, že se neustále objevují její klony pro PC, každý se sice snaží být originální, ale v podstatě se jedná stále o totéž, což je s postupem času čím dál tím víc nudné. Stejně asi jako teď vy jsem zprvu nevěřil, že je možné zpracovat Hada tak, aby byl zábavný déle než pět minut, ale Ourobros mě o tom přesvědčil.

Nejedná se totiž o tuctovou předělávku, kdy jen jezdíte po uzavřené ploše a sbíráte mince, ale o docela originální pojetí této hry. Princip zůstává stejný - musíte posbírat všechny mince, přičemž sebrání každé z nich prodlužuje vaši délku. Co se však razantně změnilo, je hrací plocha. Už se nejedná o nudný a uzavřený čtverec nebo obdélník, ale spíše o jakousi plochu, která je volně zavěšena v prostoru. Můžete z ní spadnout, případně propadnout nějakou mezerou, která se v ní nachází. Na ploše mohou být i překážky, někdy vytvářejí i docela složité bludiště, ale co mě naprosto dostalo je fakt, že hracích ploch může být i několik nad sebou, přičemž jsou propojeny schodišti. Celá plocha tak může narůst do obludných rozměrů a můžete se na ní docela snadno ztratit.

Povedený je i herní systém, kdy po pyramidě postupujete od její špice - první "tutorialové" úrovně, až po základ, kde už jsou jen ty nejtěžší logické oříšky. Celkem se tak ve hře nachází 28 úrovní a komu by to nestačilo, ten si může v přiloženém editoru vytvořit vlastní.

Na závěr je nutné ještě pochválit hudbu a doporučit hru širokému spektru zájemců o povedený mix logiky a akce.

DOWNLOAD, homepage, 11.3 MB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků