Hlavní obsah
Snímání obrazu z vodní hladiny Foto: Eugenie Hančarová

HRA: Cirque de Zale - neobyčejná adventura

Žánr adventur docela skomírá a i když se čas od času objeví kvalitní český titul, fanoušci tohoto žánr musejí vyplňovat dlouhé mezery cizojazyčným zbožím. Dnes si jedno takové představíme - adventuru s prvky absurdity.

Snímání obrazu z vodní hladiny Foto: Eugenie Hančarová
HRA: Cirque de Zale - neobyčejná adventura

Dejte si pozor, koho naštvete. Takhle by se dala shrnout hlavní myšlenka příběhu hry. Mladý chlapec jednoho dne naštve kouzelníka, který ho za trest pošle do alternativního vesmíru. Cílem hry je dostat se zpátky a že se přitom docela zapotíte, není nutné zdůrazňovat.

Ona alternativní dimenze totiž v mnohém připomíná cirkus. Narazíte zde na mnohé jeho zaměstnance - klauny, mágy nebo krotitele zvířat. Každý z nich je svým způsobem blázen, mluví ve verších nebo v hádankách a stejně tak používání předmětů se vymyká běžným zvyklostem.

Z toho důvodu je nutné vybavit se dobrou znalostí angličtiny. Pokud umíte jen průměrně anebo budete hrát se slovníkem v ruce, pak se možná doberte cíle, ale unikne vám spousta podařených vtipů a absurdních situací, jimiž je hra doslova prošpikována.

Ještě pár slov ke zpracování. Pokud jste někdy viděli Agenta Mlíčňáka, pak vám jen stačí říci, že Cirque de Zale běží na velmi podobném, ne-li stejném enginu. Ostatní se mohou podívat na screenshot a uvidět hru podobnou těm, jaké frčely tak v letech 93-95.

Hře dávám docela vysokou známku, i když je mi jasné, že ze všech čtenářů zaujme jen pár jednotlivců nebo desítek skalních fanoušků.

 

DOWNLOAD, homepage,  MB, 9/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků