Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Hodnota bitcoinu se propadla o desítky tisíc korun. Za pár hodin

Úterý se nezapíše do dějin bitcoinu jako příliš šťastný den. Hodnota této virtuální měny totiž v tento den klesla o více než 2500 dolarů, tedy v přepočtu o bezmála 52 000 korun. A to doslova za pár hodin. Vyplývá to z informací serveru Coin Desk.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Hodnota bitcoinu se propadla o desítky tisíc korun. Za pár hodin

Ještě v noci na úterý se jedna mince bitcoinu obchodovala za 13 585 dolarů (282 300 Kč). Prakticky celý den však kurz klesal až se zastavil večer u hranice jedenácti tisíc dolarů, konkrétně se tato virtuální měna obchodovala za 11 039 USD, tedy 229 400 Kč.

Doslova strmý propad byl přitom zaznamenán okolo 12. hodiny. Hodnota tak klesla o desítky tisíc korun doslova za pár hodin.

Velké výkyvy kurzů bohužel nejsou u bitcoinů nijak výjimečné. I proto minulý měsíc největší německá bankovní společnost Deutsche Bank varovala uživatele před investicemi do této virtuální měny. [celá zpráva]

„Běžným investorům bych to prostě nedoporučoval,“ uvedl stoicky hlavní investiční stratég Deutsche Bank Ulrich Stephan. Následně dodal, že hlavní problém vidí v tom, že tato měna není regulovaná a její kurz je velmi nestabilní.

Ještě dříve před investicemi do virtuálních měn varoval ze stejných důvodů Evropský bankovní úřad. [celá zpráva]

Novodobá zlatá horečka

Bitcoin se těší tak velké popularitě i díky tomu, že se dá těžit na vlastní pěst pomocí výkonných počítačů. Novodobí těžaři tak doslova rozpoutali na internetu zlatou horečku. Je to patrné při pohledu do nabídek jednotlivých obchodů, kde je řada grafik a procesorů beznadějně vyprodaná. A to platí i v Česku.

Poptávka je vysoká především u hardwaru, který by jinak našel uplatnění v herních sestavách. Nedostatkovým zbožím jsou například v internetových obchodech CZC.cz a Alza.cz grafické karty AMD Radeon RX 580, RX 570, NVIDIA GTX 1060 a GTX 1070. Alza dokonce zavedla i možnost bitcoiny platit.

Bitcoiny a další kryptoměny se uchovávají ve speciálních virtuálních peněženkách. Více se o této problematice dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků