Hlavní obsah
Mezi jedenáct nových rozhleden se zařadí i rozhledna na Velké Deštné, nejvyšším vrcholku Orlických hor. Foto: obec Deštné v Orlických horách (archiv)

Hardware 6/2005: Nejnovější ovladače

Po minulé absenci je zde opět magazín Hardware s nejnovějšími ovladači pro váš hardware a užitečnými tipy-triky-komentáři.

Mezi jedenáct nových rozhleden se zařadí i rozhledna na Velké Deštné, nejvyšším vrcholku Orlických hor. Foto: obec Deštné v Orlických horách (archiv)
Hardware 6/2005: Nejnovější ovladače

Hned úvodem bych chtěl omluvit absenci magazínu Hardware minulý týden, ale slibuji, že od nyní se opět můžete těšit na týdenní pravidelnost, na kterou jste již delší dobu zvyklí... Dnes to bude aktuální servis driverů a kratší tipy, triky, komentáře. V příštím čísle (kvůli posunu) opět mimořádně servis, a již za 2 týdny na vás čeká hardwarová poradna.

Servis: Především nové ATI

:: ATI Catalyst 5.2 2000/XP
Únor bílý, ATI sílí, dalo by se říci... Se železnou pravidelností jsou zde nové ovladače pro novější grafické karty ATI Radeon. Změn je opravdu dost a vy si požadovanou verzi ovladače můžete stáhnout přímo ODTUD.

:: ATI Catalyst Beta 4 XP-64bit
Pro šťastné majitele 64-bitových procesorů s 64-bitové betaverze Windows připravilo ATI k otestování již čtvrtou betaverzi ovladačů pro tento zatím neoficiální systém, a ty si můžete stáhnout ODTUD.

:: SiS AGP v1.19a
Minule jsme tady měli AGP ovladače v3.65, ale před dvěma týdny se objevila verze tato, a jelikož ji nemůžeme vyzkoušet, je to jen a jen na majitelích základních desek s čipsety SiS, kteří si své drivery mohou stáhnout ZDE.

:: Realtek AC97 Audio v3.69a WHQL 2000/XP
Pro všechny masochisty, kteří dusí výkon svého počítače integrovanou zvukovou kartou AC97 jsou zde nové ovladače, a to ve verzi VXD a WDM.

:: NVIDIA nForce4 v6.39 WHQL 2000/XP
NVIDIA se rozhodla k zásadnímu kroku - distribuovat ovladače pro základní desky s čipy NFORCE4 odděleně od základního unified balíčku. Takže pokud jste šťastnými majiteli této skvělé čipové sady, můžete stahovat verze pro W2K a WXP.

:: Další ovladače
Z dnešního servisu je to vše. Seznam dalších aktuálních ovladačů (kromě dnes uvedených) naleznete v kompletním přehledu ve 2. a 4. čísle magazínu Hardware.

Zdrojem odkazů pro náš aktuální servis je magazín PEGASoft.cz.

Tipy, triky, komentáře: AUTOEXEC.NT

:: Re: HW poradna
Náš téměř již stálý dopisovatel Bohuslav Sukdolák má námitku proti odpovědi v minulé hardwarové pořadně na hlášku ohledně AUTOEXEC.NT: "Řešení je daleko jednodušší. Uvedený soubor totiž chybí v adresáři. Není třeba vůbec znovu instalovat WinXP nebo používat patch. Stačí pouze do zmíněného adresáře c:\windows\system32\ nakopírovat soubor autoexec.nt, který naleznete v adresáři c:\windows\repair\. Po nakopírování nemusíte ani restartovat PC a je závada hned odstraněna."

:: Napište nám!
Pokud chcete ostatním čtenářům sdělit své tipy, triky, nebo komentáře, máte jedinečnou možnost. Napište nám je na adresu inHardware@seznam.cz, přičemž nejzajímavější e-maily zveřejníme. Nezapomeňte, že vaše podněty musí být z oblasti hardwaru, případně softwaru, který s hardwarem přímo souvisí (ovladače, testovací programy apod.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků