Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Stephen Lam, Reuters

Facebook zdvojnásobil zisk, tržby překonaly očekávání

Americká internetová společnost Facebook v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila zisk na 4,9 miliardy dolarů (122 miliard Kč) z 2,4 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma, která provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Růst jejích tržeb sice kvůli negativnímu dopadu koronavirové krize na příjmy z reklamy zpomalil, překonal však očekávání analytiků.

Ilustrační foto Foto: Stephen Lam, Reuters
Facebook zdvojnásobil zisk, tržby překonaly očekávání

Celkové tržby společnosti se meziročně zvýšily o 18 procent na 17,74 miliardy dolarů, zatímco analytici je podle průzkumu firmy FactSet odhadovali na 17,34 miliardy dolarů. Akcie Facebooku po zveřejnění výsledků výrazně posilovaly.

Facebook upozornil, že v posledních třech březnových týdnech zaznamenal výrazný pokles poptávky po reklamě, která tvoří klíčovou část jeho příjmů. Dodal nicméně, že v prvních třech dubnových týdnech zaregistroval u výdajů na reklamu "známky stability".

Facebook provozuje kromě stejnojmenné sociální sítě také aplikace WhatsApp, Instagram a Messenger. Alespoň jednu z jeho služeb v březnu využilo 2,99 miliardy lidí. To představuje meziroční nárůst o 11 procent, napsala agentura AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků