Hlavní obsah

Facebook zdvojnásobil zisk, tržby překonaly očekávání

2. 5. 2020, 3:31 – New York

Americká internetová společnost Facebook v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila zisk na 4,9 miliardy dolarů (122 miliard Kč) z 2,4 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma, která provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Růst jejích tržeb sice kvůli negativnímu dopadu koronavirové krize na příjmy z reklamy zpomalil, překonal však očekávání analytiků.

Foto: Stephen Lam, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Celkové tržby společnosti se meziročně zvýšily o 18 procent na 17,74 miliardy dolarů, zatímco analytici je podle průzkumu firmy FactSet odhadovali na 17,34 miliardy dolarů. Akcie Facebooku po zveřejnění výsledků výrazně posilovaly.

Twitter má více uživatelů, přesto je ve ztrátě

Internet a PC

Facebook upozornil, že v posledních třech březnových týdnech zaznamenal výrazný pokles poptávky po reklamě, která tvoří klíčovou část jeho příjmů. Dodal nicméně, že v prvních třech dubnových týdnech zaregistroval u výdajů na reklamu "známky stability".

Facebook provozuje kromě stejnojmenné sociální sítě také aplikace WhatsApp, Instagram a Messenger. Alespoň jednu z jeho služeb v březnu využilo 2,99 miliardy lidí. To představuje meziroční nárůst o 11 procent, napsala agentura AP.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků