Hlavní obsah

Evropská komise schválila plán Microsoftu na převzetí firmy Skype

Evropská komise v pátek schválila plán americké společnosti Microsoft na převzetí provozovatele internetových telekomunikací Skype za 8,5 miliardy dolarů (156 miliard Kč). Dosud největší akvizicí, kterou dominantní světový výrobce softwaru pro osobní počítače podniká, již v červnu schválila americká Federální obchodní komise (FTC).

Evropská komise schválila plán Microsoftu na převzetí firmy Skype

Zkoumáním návrhu komise dospěla k závěru, že aktivity obou firem na klíčovém trhu videokomunikací se překrývají a že fúze konkurenty neohrozí. "Komise se domnívá, že na tomto rostoucím trhu, kde je aktivní řada hráčů včetně firmy Google, není důvod k obavám o hospodářskou soutěž," uvedl výkonný orgán Evropské unie.

Microsoft oznámil dohodu o převzetí operátora bezplatného internetového telefonování v květnu. Softwarový gigant se snaží expandovat na poli mobilního telefonování a internetu a dohnat unikající konkurenty Google a Apple. Servis Skype chce propojit se svou herní konzolou Xbox, elektronickou poštou Outlook a chytrými mobily s operačním systémem Windows.

Skype má každý měsíc v průměru asi 150 miliónů uživatelů a populární je zejména u malých podniků. Firma je však ztrátová, protože většina lidí ji využívá k bezplatným hovorům. Řada analytiků tak označila sumu nabídnutou Microsoftem za nadsazenou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků