Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Datová revoluce pokračuje. Více mobilních dat nabídne i Vodafone

Mobilní operátor Vodafone ve středu oficiálně odhalil novou nabídku tarifů s výhodnější cenou za data. Pokračuje tak v trendu, který na konci března odstartoval T-Mobile, když za poměrně příznivou cenu – alespoň na poměry, které do té doby mezi tuzemskými operátory panovaly – nabídl větší balík dat.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Datová revoluce pokračuje. Více mobilních dat nabídne i Vodafone

Vodafone doposud nabízel tarif s neomezenými SMS zprávami a volání po ČR za 749 Kč. V rámci něj získali lidé i možnost připojení k internetu s datovým balíčkem o velikosti 1,5 GB. Nová nabídka, konkrétně tarif Red Naplno 5 GB, je o něco dražší, stojí 777 Kč. Místo původního objemu 1,5 GB dat však lidé budou mít k dispozici kapacitu 5 GB, jak už koneckonců napovídá samotný název tarifu. Připraveny jsou také tarify s kapacitami 10 GB a 20 GB. Za ty případní zájemci zaplatí 1077 Kč a 1777 Kč.

„Již v únoru tohoto roku jsme zákazníkům přinesli 40 GB dat v rámci unikátního rodinného tarifu Red+40 GB. Nyní přinášíme pořádnou porci dat také jednotlivcům,“ uvedl k novým tarifům Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky.

Pro jednotlivce i studenty

Podle něj noví zákazníci k tarifům dostanou i dárek v podobě dalších dat navíc. „Na zákazníky bude každý měsíc čekat dárek v podobě dalších dat v aplikaci Můj Vodafone. Pro zákazníky využívající tarify Red Naplno to budou 2 GB zdarma a pro zákazníky s tarifem Start 500 minut to bude 500 MB zdarma,“ podotkl Dvořák.

„Pro studenty navíc již téměř rok nabízíme neomezený tarif #jetovtobě s 10 GB za 499 Kč. S tarify Red Naplno Vodafone doplnil svou nabídku, která teď uspokojí jak studenty, rodiny, jednotlivce, tak i podnikatele,“ uzavřel Dvořák.

Hlavní výhodou oproti předchozí nabídce je tak citelný nárůst kapacity datového balíčku, přestože cena nijak dramaticky nenarostla. Zakoupit nové tarify Red Naplno bude nicméně možné až od příštího čtvrtku.

Bližší informace o nových tarifech od Vodafonu naleznete v tabulce níže:

Nové tarify od Vodafonu
Název tarifu
Red Naplno 5 GB
Red Naplno 10 GB
Red Naplno 20 GB
Cena / měsíc se závazkem 777 Kč1077 Kč1777 Kč
Cena / měsíc bez závazku971,25 Kč1346,46 Kč2221,26 Kč
Datový tarif + dárek5 + 2 GB10 + 2 GB20 + 2 GB
Volání do všech sítíNeomezeněNeomezeněNeomezeně
SMSNeomezeněNeomezeněNeomezeně

Nové tarify od T-Mobilu

Výhodnější než dřív je i nabídka nových neomezených tarifů od T-Mobilu. Platí to opět především pro jedince, kteří velmi využívají mobilní internet.

V případě nejpopulárnějšího tarifu s cenou okolo 800 Kč ale lidé od T-Mobilu dostanou méně dat než od Vodafonu. T-Mobile na druhou stranu počítá i s tarify, které mají datový balíček dokonce o velikosti 60 GB. Ceny přitom startují na 499 Kč a v závislosti na kapacitě dat se mohou vyšplhat až na 2499 Kč. [celá zpráva]

S ohledem na předchozí nabídku, která pořádnou dávku dat neobsahovala, je však i nejdražší tarif poměrně atraktivní. Pochopitelně však pouze pro nejnáročnější uživatele.

Přehled všech nových tarifů od T-Mobilu naleznete v tabulce níže:

Nové tarify od T-Mobilu
Tarif
Cena
Data
Volání a SMS
Mobil S
499 Kč
0,5 GB
neomezeně/1,50 Kč/SMS
Mobil M
799 Kč
4 GB
neomezeně
Mobil L
999 Kč
8 GB
neomezeně
Mobil XL
1499 Kč
16 GB
neomezeně
Mobil XXL
2499 Kč
60 GB
neomezeně
Mobil DATA 
499 Kč
10 GB
 3,50 Kč/min/1,50 Kč/SMS
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků