Hlavní obsah
Období kvetoucích rododendronů je nejhezčí, v areálu jich roste asi 7 tisíc Foto: Vratislav Konečný

Co umí vaše PC 15/2004 - Faxujte s Windows XP!

Seriál plný rad pro vaše programy a internetovou poradnu vám Novinky.cz přináší každý čtvrtek. Dnešní díl obsahuje návod, jak můžete s pomocí Windows pohodlně odeslat fax.

Období kvetoucích rododendronů je nejhezčí, v areálu jich roste asi 7 tisíc Foto: Vratislav Konečný
Co umí vaše PC 15/2004 - Faxujte s Windows XP!

Operační systém MS Windows XP nabízí oproti svým předchůdcům mnoho výhod - jednou z nich je i služba FAX, kterou můžete využívat, máte-li k počítači připojen modem, který je napojen na telefonní síť. Dříve, než odešlete první faxový dokument, je nejprve nutno tento servis nainstalovat a nastavit.

Instalace

Služba FAX není bohužel zahrnuta do standardní instalace systému Windows, je nutné ji nejprve doinstalovat. To provedete tak, že do vaší CD-ROM mechaniky vložíte médium s operačním systémem Windows XP. Z následně otevřeného menu vyberete Instalovat volitelné součásti systému Windows. Otevře se vám Průvodce součástmi systému Windows, ve kterém jen zatrhnete službu Fax.

Svou volbu a následnou instalaci potvrdíte stiskem tlačítka Další. Jakmile bude tato utilita nainstalována, zobrazí se vám Průvodce nastavením faxu, ve kterém si pouze navolíte, jaký modem se má používat, zda umožníte zařízení faxy i přijímat, jaké je vaše telefonní číslo, jméno, adresa, web, či zda chcete používat pro odesílání hlavičku apod.

Používání

Poté, co jste faxovací utilitu nastavili, samotné odeslání faxu je již velmi jednoduché. Ve složce tiskárny se vám vytvořila tiskárna s názvem Fax. Vždy, když budete chtít odeslat fax, zvolíte pouze tisk na tuto tiskárnu či uchopíte soubor myší a přetáhnete ho na tuto tiskárnu. V otevřeném průvodci zadáte jméno a číslo příjemce, zda chcete použít šablonu a řeknete si, kdy se má váš fax odeslat. Jak jednoduché, že? ;)

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zpávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Dobrý den,
už si nevím rady. Nemohu se zbavit napevno změněné výchozí adresy v IE 6.

Podniknuté kroky:

Nástroje - možnosti - domovská stránka.......nepomohlo. Příkazem regedit - odmazány všechny zmínky o dané adrese...nepomohlo. Utilitka jv16 tool - nepomohlo. Utilitka AdAware 6 - nepomohlo.

Vypadá to, že se mi červ zavrtal hodně hluboko do systému.
Byl bych vděčen za jakoukoliv pomoc.
Předem dík

Pavel Tököly - Olomouc

Vyjádření:

1. možnost: Pan Botka doporučuje: "Měl jsem také tento problém a zkoušel jsem podobné postupy a pomohlo až přeinstalování DirectX při jiné příležitosti. Nevím jak to, ale pomohlo to!."

2. možnost: Zkuste Cool Web Shredder na adrese http://www.spywareinfo.com/~merijn/files/CWShredder.exe. Návod na použití je na http://www.viry.cz/clanky/zobraz.php?id=66. Zdraví Jarda V.

3. možnost: Před časem byl na novinkách (http://www.novinky.cz/02/67/22.html) uveden tento program http://v.jameson.home.att.net/hijackthis.zip. Zkuste ho. R. Jareš

Dotaz 77:
(peem@seznam.cz)

Dobrý den,
můj problém je asi banální: pracuji na macu, systém 9.2.2 a hledám program na vyhledávaní mp3 (zadat interpreta nebo titul a najít free-verzi), winamp a podobné dosažitelné softwary na netu na mém systému nefunguji.
Poradíte mi?

Děkuji, Mácha

Vyjádření: pan Roháček: "Poisonet umí Kazzu, gnutelu a další, na poisonet.com a nebo najít další P2P na odkazech z této stránky: http://macfly.0catch.com/links.html"

Dobrý den. Potřeboval bych vědět, jakým způsobem nahraji video-data upravená v PC zpět na kazetu VHS. V návodu ke kameře Sony, jsou popsány pouze postupy, jak záznam z VHS nebo z kazety miniDV dostat pomocí USB kabelu do počítače a sestříhat jej (kamera může nahrávat i na paměťovou kartu Memory Stick).


Děkuji za odpověď. Martin Klubus

Vyjádření:

1. možnost: Pan Hanzlíček: "Je třeba mít na počítači video-out výstup, který připojíš k videu a postupuješ, jako kdyby to byla televize, nebo to poslat po USB zpátky do kamery (přehraje to kazetu). Tuhle funkci mívají střihací programy v kolonce export."

2. možnost: Nejjednodušší varianta je Firewire karta pro propojení s kamerou, použitý program Adobe Premiere, vyrendrovat projekt jako Microsoft dv avi a export to tape, po nahraní do kamery přepsat klasickou cestou do videa.

Dotazy k vyjádření

Dobrý den,

používám WinXP Home, motherboard je od výrobce VIA, VT8363 (AC97 Audio). Bohužel, do teď se mi nepodařila zprovoznit zvuková karta (integrovaná na desce). Ovladače typu 4in1 jsou naprosto nefunkční, na stránce výrobce není ovladač přímo pro tuto desku. Nevím, jestli to je špatnou instalací nebo problém samotných woken. PROSÍM o radu.


Děkuji, P.Hromádka

Přeji pěkný den, prosím o radu.V zaslaném emailu (Outlook Expres) mi jsou zasílány odkazy na internetové adresy, které se dříve při kliknutí na ně otevřely v internetovém prohlížeči. Poslední dobou se mi internetové adresy nezobrazují, musím přejít do internetového prohlížeče a adresu zadat! Podotýkám, že adresy nejsou prázdný text! Velmi mi to znepříjemňuje práci na počítači. Jak funkci zobrazování internetových adresy vyvolat přímo ze zaslaného emailu?

Děkuji za radu Richard

Dobrý den,

prosím je možné na Internetu sehnat volně ke stažení šablony do Excelu nebo jiné.

Předem děkuji, s pozdravem,

M. Lohniský

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků