Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Češi mají sedmý nejrychlejší internet na světě

Česká republika patří mezi deset států s nejvyšší průměrnou rychlostí internetového připojení. V pravidelném světovém reportu State of the Internet od analytické společnosti Akamai skončili Češi s 9,6Mbps připojením na sedmém místě. Upozornil na server Mashable.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Češi mají sedmý nejrychlejší internet na světě

Nejrychlejší internet měla v prvním čtvrtletí letošního roku Jižní Korea. Tamní obyvatelé se mohli k celosvětové počítačové síti připojit v průměru rychlostí 14,2 Mbps. Druhá příčka patří s rychlostí 11,7 Mbps Japonsku a třetí Hongkongu díky rychlosti 10,9 Mbps.

Rychlejší internet než v Česku je ve Švýcarsku (10,1 Mbps), Nizozemsku (9,9 Mbps) a Lotyšsku (9,8 Mbps). Naopak pomalejší je ve Švédsku (8,9 Mbps), USA (8,6 Mbps) i Belgii (8,2 Mbps).

Zpráva State of the Internet hodnotí dostupnost vysokorychlostního internetu pro širokou veřejnost. Z naměřených údajů o rychlosti připojení v každém státě vytvoří průměr, podle kterého pak zhodnocuje možnosti připojení v dané zemi. Ve statistikách však není započítáno mobilní připojení, které by mohlo pořadí jednotlivých států změnit.

Deset států s nejrychlejším internetovým připojením 
Pořadí
Stát
Průměrná rychlost internetu
 1.
Jižní Korea14,2 Mbps
 2. Japonsko11,7 Mbps
 3.Hongkong (Čína)
10,9 Mbps
 4.Švýcarsko10,1 Mbps
 5.Nizozemsko9,9 Mbps
 6.Lotyšsko9,8 Mbps
 7.Česká republika9,6 Mbps
 8.Švédsko8,9 Mbps
 9.USA8,6 Mbps
 10.Belgie 8,2 Mbps
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků