Hlavní obsah
Christina Aguilerová Foto: Profimedia.cz

Policie dopadla hackera, který vykrádal e-maily celebritám

Americká policie minulý týden zadržela hackera, který se vloupal do e-mailových účtů desítek celebrit a vykrádal jim elektronickou poštu. Mezi jeho oběťmi byly podle agentury Reuters herečky Scarlett Johanssonová a Mila Kunisová nebo zpěvačka Christina Aguilerová.

Christina Aguilerová Foto: Profimedia.cz
Policie dopadla hackera, který vykrádal e-maily celebritám

Pětatřicetiletý Christopher Chaney začal vykrádat e-mailové účty loni na přelomu listopadu a prosince. Podle vyšetřovatelů se vždy vloupal do účtu a nastavil ho tak, že kopie každého přijatého e-mailu odešla do jeho schránky.

Chaney v uplynulých měsících nabídl na serverech zabývajících se celebritami ke zveřejnění některé fotografie, které z vykradených e-mailů získal. Na internetu se tak objevily například snímky Johanssonové nahoře bez a nějakou dobu kolovaly po společenských serverech, než byli jejich provozovatelé přinuceni je stáhnout.

Chaney byl obviněn z 26 případů nepovoleného přístupu do chráněného počítače a narušení soukromí. Státní zastupitelství zatím nezveřejnilo, jaký trest hackerovi hrozí.

Deset programů, které ochrání počítač před hackery a škodlivými viry

Počítačoví podvodníci jsou velice aktivní a vynalézaví. Podle statistik antivirové společnosti McAfee vznikne denně přibližně 60 tisíc škodlivých programů, což je čtyřikrát více než v roce 2007.

Představíme užitečné programy, které dokážou počítač ochránit před škodlivými programy i hackery. Chybět nebudou samozřejmě ani aplikace, které dokážou zavirovaný počítač „uzdravit“.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků