Hlavní obsah
John McAfee Foto: ČTK/AP

Milionář a antivirový průkopník McAfee podezřelý z vraždy se ukrývá v Belize

Americký milionář a zakladatel známé společnosti pro antivirové programy John McAfee tvrdí, že se skrývá ve středoamerickém státě Belize před úřady, které mu prý chtějí přičíst vinu za vraždu souseda. Uvedl to na svých stránkách magazín Wired.

John McAfee Foto: ČTK/AP
Milionář a antivirový průkopník McAfee podezřelý z vraždy se ukrývá v Belize

"Můžete si říkat, že jsem paranoidní, ale zabijí mě, o tom není pochyb. Snaží se mě dostat už měsíce. Chtějí mě umlčet," řekl McAfee magazínu v telefonickém rozhovoru. "Nelíbím se premiérovi. Každému tu vadím," upřesnil.

Sedmašedesátiletý McAfee časopisu zavolal poté, co byl jeho soused v Belize Gregory Viant Faull v neděli nalezen v kaluži krve. Vražda se měla podle vyjádření policie stát v sobotu. Faull byl zastřelen ve svém sídle v San Pedro na ostrově Ambergris Caye.

Gregory Faull

Foto: Reuters

Podrobnosti případu zůstávají zatím nejasné. McAfee je jako hlavní podezřelý veden především proto, že měl s Faullem dlouhodobé neshody. Ty vyvrcholily minulou středu, kdy měl průkopník počítačových antivirů Faullovi vyhrožovat s pistolí v ruce, a dokonce i jednou vystřelit. Jeho chování mělo být podle obyvatelů San Pedra velmi nevyrovnané a často se měl stýkat také s kriminálníky. [celá zpráva]

„U domu jsme nenašli žádné známky násilného vniknutí. 39letý muž byl zastřelen pistolí ráže 9 mm, když vycházel schody do svého bytu. Motiv vraždy je stále předmětem vyšetřování, ale již jsme zajistili několik důležitých stop,“ uvedli policisté ve zprávě.

McAfee patřil k prvním, kdo vydělali na internetu ohromné jmění. Společnost nesoucí jeho jméno založil v roce 1989. V roce 1995 z ní odešel, protože se ukázalo, že přeháněl význam viru Michelangelo, aby se zvýšil prodej antivirových programů. Do Belize se přestěhoval v roce 2008 kvůli nižším daním. Vlastní tam několik domů, bezpečnostní agenturu a ekologickou firmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků