Hlavní obsah
Logo internetového prohlížeče Chrome Foto: Koláž Novinky.cz

Uživatelé internetového prohlížeče Chrome by se měli mít na pozoru. Byly v něm totiž objeveny kritické bezpečnostní chyby, které mohou zneužít počítačoví piráti. Záplaty je naštěstí možné již stahovat.

Logo internetového prohlížeče Chrome Foto: Koláž Novinky.cz
Chrome má kritické chyby. Týkají se Windows, Macu i Linuxu

Před nově objevenými trhlinami varoval český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

„Společnost Google vydala verzi Chrome 68.0.3440.75. Ta opravuje zranitelnosti, u kterých útočník mohl získat kontrolu nad systémem,“ prohlásil Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.

Jak je z řádků výše patrné, chyby jsou kritické. To jinými slovy znamená, že útočníci mohou do počítače propašovat prakticky jakýkoli škodlivý kód. Klidně mohou i na dálku počítač zotročit a využít jej k DDoS útokům, rovněž mohou i odposlouchávat komunikaci uživatele, která na počítači probíhá.

V ohrožení všechny systémy

Ohroženi jsou přitom majitelé prakticky všech aktuálně dostupných operačních systémů. „Záplaty se vztahují na operační systémy Windows, Mac OS a Linux,“ zdůraznil Bašta.

V případě automatických aktualizací se uživatelé Chromu nemusejí o nic starat. Pokud je však tato funkce vypnuta, je nutné navštívit webové stránky tvůrců a nejnovější záplatovanou verzi stáhnout manuálně.

„Doporučujeme uživatelům a správcům aktualizovat Chrome,“ uzavřel bezpečnostní expert.

Prohlížejte si internet bezpečně se seznam prohlížečem.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků