Hlavní obsah
Chybná detekce viru na stránkách Eset.cz Foto: mif, Novinky

Antivirus od Esetu detekoval viry i na webech, kde nebyly. Šlo o chybu

Svým uživatelům musel v pondělí antivirový program od společnosti Eset pěkně zamotat hlavu. Na mnoha webech totiž hlásil, že jsou na nich viry. Ve skutečnosti však šlo o planý poplach, jak upozornili samotní tvůrci antiviru na svých oficiálních webových stránkách.

Chybná detekce viru na stránkách Eset.cz Foto: mif, Novinky
Antivirus od Esetu detekoval viry i na webech, kde nebyly. Šlo o chybu

Antivirus detekoval na známých stránkách, jako jsou například Novinky.cz či Seznam.cz, virovou hrozbu a stránky se kvůli tomu vůbec nenačetly. Problém byl ale v tom, že na těchto webech ve skutečnosti žádný škodlivý kód nečíhal.

Za vše prý mohla chybná databáze, kterou si antivirové programy automaticky stahují a která jim vlastně říká, co je a co není skutečná hrozba. „Dopoledne byla vydána virová databáze 13102, která obsahovala chybu. Přístup na některé webové stránky tak byl blokován a jako hrozba byly uvedeny infiltrace JS/ScrInject.B trojan a HTML/Refresh.BC,“ uvedl v pondělí dopoledne Pavel Matějíček ze společnosti Eset.

Před 13. hodinou se nicméně podařilo chybu opravit. Nová databáze by se měla do antivirového prohlížeče stáhnout automaticky, případně ji je možné stáhnout také ručně. Poté již antivirový program nebude falešné hrozby hlásit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků