Hlavní obsah
Webové stránky Vatikánu Foto: Vatican.va

Hackeři hlásící se k hnutí Anonymous ve středu zablokovali internetové stránky Vatikánu. Útok zdůvodnili podle zahraničních agentur snahou potrestat římskokatolickou církev za její zkorumpovanost a působení ve světě. Hnutí zdůraznilo, že útok není zaměřen proti křesťanství či věřícím ve světě, ale jen proti římskokatolické církvi se sídlem ve Vatikánu. Ještě ve 20:00 SEČ byla stránka vatican.va nedostupná.

Webové stránky Vatikánu Foto: Vatican.va
Anonymous napadli webové stránky Vatikánu

Kromě jiného hackeři odsoudili postoje církve k potratům a antikoncepci. "Hnutí Anonymous se dnes rozhodlo obsadit váš web v reakci na absurdní a přežité doktríny, liturgie a koncepty, které vaše organice se zištnými cíli šíří po celém světě," uvedl italský server Anonymous.

Církev podle hackerů po staletí pálila literárně a historicky hodnotné texty, barbarsky zabíjela své odpůrce a podmiňovala vstup do ráje zaplacením odpustků. V méně dávných dobách se církev podílela na pomoci nacistickým válečným zločincům, aby mohli utéci před spravedlností do zahraničí. Hnutí dále církvi vytklo shovívavost vůči pedofilním kněžím v minulých letech.

Anonymous také obvinili Vatikán z denního zasahování do vnitřních záležitostí Itálie a vyjádřili naději, že římskokatolická církev skončí jako "relikvie zašlých časů".

Hackerské útoky se stupňují

V posledních měsících se hackerské útoky množí především kvůli dohodě ACTA, kterou na konci ledna v Tokiu podepsali zástupci celkem 22 států Evropské unie včetně České republiky. Podpis, který k dohodě připojili mimo jiné i zástupci Velké Británie, Rakouska, Francie a Itálie, nenabývá rovnou právní účinnosti. O nové legislativě bude nejprve ještě jednat Evropský parlament.

V polovině února hackeři z hnutí Anonymous napadli kvůli dohodě ACTA web kolektivního správce autorských práv Intergram. Na internetové stránky umístili svůj vzkaz a zmocnili se databáze společnosti, kterou zveřejnili na jednom ze serverů určených ke sdílení dat. „Tohle je jen počátek našeho konání, v následujících dnech a měsících se bude stupňovat veškerá aktivita Anonymous na území ČR i po celém světě,“ uvedli hackeři v prohlášení.

Vypneme celý internet, vyhrožují Anonymous

Hackerům z hnutí Anonymous se podařilo zablokovat webové stránky vlád, hudebních vydavatelství i ochránců autorských práv. Tentokrát se ale chystají na největší útok v historii. Podle serveru MSNBC se chtějí pokusit na konci března vypnout celý internet. Bezpečnostní experti se nemohou shodnout, zda je hrozba útoku skutečná, či se jedná o plané výhrůžky.

„Největším nepřítelem svobody je šťastný otrok. Na protest proti zákonu Sopa, proti Wall Street, nenasytným bankéřům, nezodpovědným vůdcům, kteří trpí hladovějící svět pro své vlastní sobecké potřeby, vypneme 31. března internet,“ uvedli ve výzvě hackeři. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků