Zatímco pozornost americké veřejnosti se soustřeďuje na vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb, problémy ekonomické špionáže zůstávají stranou, přestože jsou "výrazným ohrožením americké prosperity, bezpečnosti a konkurenceschopnosti," uvádí se ve zprávě. Nejnebezpečnějšími, nejaktivnějšími a zároveň nejschopnějšími útočníky jsou hackeři z Ruska, Číny a Íránu.

Zpráva upozorňuje, že zorganizovat hackerský útok je poměrně levná možnost, jak se dostat k citlivým informacím v zahraničí. Cizí státy tyto informace v USA získávají s pomocí zkušených hackerů, špionů nebo zahraničních studentů na amerických univerzitách.

Vládní zpráva vypočítává na pětadvacet odvětví, na která se hackeři soustřeďují. Patří k nim energetika, farmacie, průzkum kosmu, vzácné kovy, počítačové technologie nebo bezdrátové telekomunikační sítě.

Čína ke špionáži zneužívá společné čínsko-americké podniky a laboratoře. Rusko se s pomocí informací získaných od hackerů snaží podpořit svůj ekonomický rozvoj a Írán útočí s cílem modernizovat svůj zbrojní arzenál, píše se ve zprávě americké vlády.