V Chromu bylo před vydáním nové verze objeveno celkem 29 bezpečnostních trhlin. Z toho tři byly označeny jako „vysoce závažné“. Tyto chyby tedy mohou kyberzločinci zneužít k tomu, aby do počítače propašovali prakticky libovolný škodlivý kód. Stejně ale mohou přistupovat k nastavení napadeného stroje či uloženým datům na pevném disku.

Teoreticky počítačoví piráti mohou zneužít také osm chyb, které mají nálepku „důležité“. U nich se nicméně nepředpokládá, že by v praxi došlo k jejich masivnímu zneužívání, jako je tomu u vysoce závažných bezpečnostních nedostatků.

S instalací neotálet

Zbylé aktualizace pak slouží především ke zlepšení funkčnosti jednotlivých součástí internetového prohlížeče. Tyto důležité záplaty by tedy neměly pro uživatele představovat žádné velké bezpečnostní riziko.

S instalací aktualizace Chromu by s ohledem na možná rizika neměli uživatelé otálet. Stahovat opravy je možné prostřednictvím automatických aktualizací.

Nainstalovat aktualizaci manuálně je možné prostřednictvím nápovědy, konkrétně v části „O aplikaci Chrome“. Po rozkliknutí této nabídky se uživateli automaticky nabídne instalace nejnovější verze.

Lovci chyb si vydělali statisíce

Není bez zajímavosti, že většinu trhlin odhalili tzv. lovci chyb. Tedy hackeři, kteří jsou odměňováni za nalezené trhliny. Tvůrci Chromu jim za to vyplatili 14 000 dolarů, tedy v přepočtu bezmála 350 000 korun.

Největší odměnu získali počítačoví experti, kteří objevili trhlinu týkající se knihovny PDFium. Právě tato chyba je označena jako „vysoce závažná“. Za jedinou chybu získali lovci 3000 dolarů, tedy více než 74 000 korun.

Podobným způsobem začala hackery na nalezení chyb loni lákat také společnost Apple. [celá zpráva]

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.