Na účet získali podle všeho hackeři přístup ve středu. Aby skutečně dokázali, že se na účet skutečně nabourali, zveřejnili jménem Yoshidy příspěvek ve znění „Xbox 4 Ever“, což v předkladu znamená Xbox napořád. Připomeňme, že jde o televizní konzoli od Microsoftu, která je přímou konkurencí pro Sony Playstation.

Většinou přitom hackeři ze skupiny OurMine postupují při útocích daleko obezřetněji. Uživatele zpravidla pouze upozorní, že testovali zabezpečení jeho účtu a že je má kontaktovat, aby se na jeho sociální síť nedostal nikdo jiný.

Yoshida útok hackerů a jejich posměšný tweet nijak nekomentoval. Podle všeho má však již nyní ke svému účtu na Twitteru opět přístup.

Úlovků mají hackeři více

Skupina OurMine, která podle všeho pochází ze Saudské Arábie, má tak další velký úlovek na svém kontě.

Zkraje června se hackerům podařilo napadnout Twitter a některé další on-line účty šéfa Facebooku Marka Zuckerberga. Krátce nato provozovatelé Twitteru zablokovali účet hackerů na této sociální síti, prostřednictvím kterého skupina informovala o úspěšných útocích. [celá zpráva]

Na přelomu května a června se pak skupině OurMine podařilo získat přístup k internetovým účtům zakladatele Microsoftu Billa Gatese či zpěváka Christiana Collinse.