Kniha měla svůj křest v úterý v pražském Studiu Ypsilon, kde ukázky z ní předčítali Braňo Holiček, herec a režisér divadelního představení #jsi_user, a zpěvák Ben Cristovao. Ten je podepsán pod hudbou filmu Seznam se bezpečně! 3 a věnuje se přednáškám na školách o bezpečnosti v kyberprostoru. Akci moderoval Petr Vacek.

Publikace o 176 stranách si klade za cíl seznámit čtenáře se vším, co potřebují znát pro to, aby se v prostředí kyberprostoru dokázali pohybovat bezpečně. „Stejně jako v reálném životě i v online světě je nutné si uvědomit, že na internetu číhají hrozby, před kterými je nutné se chránit. Kniha Bezpečně n@ internetu se jim věnuje srozumitelnou a čtivou formou prostřednictvím příběhů, kterým se oba autoři během svého profesního života věnovali,“ uvedla Táňa Lálová, PR specialistka společnosti Seznam.cz.

Kniha Bezpečně n@ internetu

Kniha Bezpečně n@ internetu

FOTO: Seznam.cz

Podle ní v knížce nechybějí ani praktické rady, jak sebe a děti chránit v rizikových situacích. „Proto by neměla chybět v knihovnách rodičů, prarodičů i samotných dětí a v neposlední řadě pedagogických pracovníků. Všem kniha jasně ukazuje, že zásady bezpečného chování ve světě online nejsou samoúčelné a zbytečné,“ doplnila Lálová.

„Účelem této publikace však není odradit od užívání internetu. Musíme si uvědomit, že internet není hrozba, ale úžasný zdroj informací, zábavy a určitý druh odreagování, který denně využíváme a využívat budeme. A pokud ne my, tak jistě naše děti,“ uvedla autorka předmluvy ke knize Helena Kratochvílová.

Ukázky z knihy četli Ben Cristovao a Braňo Holiček (vpravo).

Ukázky z knihy četli Ben Cristovao a Braňo Holiček (vpravo).

FOTO: Seznam.cz

Kožíšek již dříve upozornil na to, že velmi důležitá je prevence. Kvůli tomu se koneckonců věnuje projektu Seznam se bezpečně! Jde o trilogii filmů, která vznikala už od roku 2009.

„Vyhlásil jsem nulovou toleranci všem, kdo na internetu podvádějí, manipulují či zneužívají, a snažím se, aby se mluvilo o tématech jako šikana, vydírání, stalking či podvody. Budu rád, pokud se najde třeba jen jeden jediný člověk, jemuž tato kniha dokáže pomoci. Není lepšího pocitu, než když můžete něco změnit k lepšímu a uděláte to,“ konstatoval Kožíšek.