„Neznámý pachatel vystupující jako zaměstnanec anglické banky odeslal někdy v půlce září pod záminkou nároku na dědictví e-mail muži z Litovelska. Prostřednictvím tohoto e-mailu mu sdělil, že má nárok na dědictví ve výši 18,5 miliónu liber po zemřelé konkrétní osobě, přičemž ho upozornil, že podmínkou projednání dědictví ve Velké Británii je složení kauce ve výši 6850 liber,“ řekla Právu v pondělí policejní mluvčí Marie Štrbáková.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po vzájemné dohodě pak podle ní muž odeslal na uvedený účet požadované peníze. K dalšímu projednání nabízeného dědictví však nedošlo a muž se obrátil na policii.

„Policisté se případem a jeho okolnostmi zabývají a po pachateli pátrají. V případě jeho dopadení mu hrozí za přečin podvodu trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let,“ dodala policejní mluvčí.