Přestože je zpráva adresovaná i tuzemským uživatelům, je psána v němčině. Většina lidí tak může na první pohled poznat, že se jedná o podvod.

„Podobně jako falešné e-maily od České pošty jsou nyní rozesílány také informace o převzetí zásilky, které se tváří, že jsou od společnosti DHL. Falešný e-mail však příjemce obdrží od ‚DHL Logistik-Team‘ afrankenberger@intern.cvjm-muenchen.org, jež nemá s touto společností nic společného,“ upozornila bezpečnostní analytička Zuzana Duračinská z týmu CSIRT, který je provozován sdružením CZ.NIC.

V samotné zprávě je pak informace o převzetí zásilky, která však odkazuje na doménu sfcofficefurniture.com. Ve chvíli kdy na odkaz lidé kliknou, jsou vyzváni na uložení souboru ve formátu .ZIP. „Obsahem tohoto souboru je však pravděpodobně trojský kůň,“ konstatovala Duračinská.

Většina antivirových programů si navíc s nezvaným návštěvníkem neporadí. „Při naší analýze byl tento malware detekován jen třemi z 57 antivirů. Na znefunkčnění domény již pracujeme,“ uzavřela bezpečnostní analytička.