"Můžete si říkat, že jsem paranoidní, ale zabijí mě, o tom není pochyb. Snaží se mě dostat už měsíce. Chtějí mě umlčet," řekl McAfee magazínu v telefonickém rozhovoru. "Nelíbím se premiérovi. Každému tu vadím," upřesnil.

Sedmašedesátiletý McAfee časopisu zavolal poté, co byl jeho soused v Belize Gregory Viant Faull v neděli nalezen v kaluži krve. Vražda se měla podle vyjádření policie stát v sobotu. Faull byl zastřelen ve svém sídle v San Pedro na ostrově Ambergris Caye.

Gregory Faull

Gregory Faull

FOTO: Reuters

Podrobnosti případu zůstávají zatím nejasné. McAfee je jako hlavní podezřelý veden především proto, že měl s Faullem dlouhodobé neshody. Ty vyvrcholily minulou středu, kdy měl průkopník počítačových antivirů Faullovi vyhrožovat s pistolí v ruce, a dokonce i jednou vystřelit. Jeho chování mělo být podle obyvatelů San Pedra velmi nevyrovnané a často se měl stýkat také s kriminálníky. [celá zpráva]

„U domu jsme nenašli žádné známky násilného vniknutí. 39letý muž byl zastřelen pistolí ráže 9 mm, když vycházel schody do svého bytu. Motiv vraždy je stále předmětem vyšetřování, ale již jsme zajistili několik důležitých stop,“ uvedli policisté ve zprávě.

McAfee patřil k prvním, kdo vydělali na internetu ohromné jmění. Společnost nesoucí jeho jméno založil v roce 1989. V roce 1995 z ní odešel, protože se ukázalo, že přeháněl význam viru Michelangelo, aby se zvýšil prodej antivirových programů. Do Belize se přestěhoval v roce 2008 kvůli nižším daním. Vlastní tam několik domů, bezpečnostní agenturu a ekologickou firmu.