Terčem útoku se stal server, který obsluhuje firemní studio Bioware v kanadském Edmontonu. Napadená stránka souvisela s hrou Neverwinter Nights. Společnost Electronic Arts umístila na svůj web několik otázek a odpovědí, které mají uživatelům pomoci se zorientovat.

Firma uvedla, že útočníci se nedostali k údajům o kreditních kartách ani k číslům sociálních pojistek, další citlivé údaje už ale patrně mají. Firma dala uživatelům tipy, jak se vyhnout krádeži identity, a odkázala je na americkou Federální komisi pro obchod a její web věnovaný podvodům na internetu.

V poslední době už se obětí útoku hackerů stalo více firem. Patrně největší problém s počítačovými piráty má Sony, kde bylo napadeno více než 100 miliónů uživatelských účtů. Společnost Sega Sammy Holdings před pár dny uvedla, že až 1,3 miliónu jejích zákazníků mohly být ukradeny uživatelské údaje.

Jak se zdarma bránit proti hackerům a virům

Odborníci tvrdí, že na světě je počítačovým virem nebo jiným škodlivým programem nakažen každý třetí počítač, který je připojen k internetu. Snaha internetových podvodníků, kteří viry programují, je jasná – chtějí získat identitu a peníze majitele počítače. Bránit se jim přitom lze i úplně zadarmo.

Podle bezpečnostních expertů za takto vysoké číslo infikovaných počítačů může především to, že lidé ve většině případů podceňují zabezpečení svého operačního systému.  [celá zpráva]