Vedení Sony již proto připustilo, že v době kdy se má nová herní konzole objevit na trhu, bude v Severní Americe dostupných pouze 400 000 kusů PS3, pro celé Japonsko pak bude k dispozici 100 000 kusů. Do Evropy se nedostane v listopadu ani jeden kousek.

"Pracujeme velmi tvrdě na tom, abychom problém s dodávkami PS3 vyřešili, ale v současnosti je to nemožné," potvrdil šéf Sony Ken Kuratagi v rozhovoru pro deník International Herald Tribune.

Japonská Sony původně předpokládala, že do konce března příštího roku prodá na 6 miliónů konzolí PlayStation 3. Podle expertů bude společnost nakonec ráda, pokud vyrobí a prodá aspoň polovinu tohoto množství PS3.

Konzole Sony PlayStation 3 obsahuje výkonný mikroprocesor Cell vyvinutý společnostmi Sony, IBM a Toshiba. Grafický subsystém tvoří čip RSX, který projektovala Nvidia. Nedílnou součástí PS3 je Blu-ray optická mechanika - právě její nedostatek má údajně za vinu opoždění příchodu PS3 na trh. Herní systém se má v Evropě prodávat za necelých 14 000 korun. [celá zpráva]