V pátek odpoledne hackeři odpojili NBÚ od internetu, takže zaměstnanci nemohli posílat e-maily a nedostupná byla také internetová stránka úřadu. Ředitel kanceláře NBÚ Ivan Goldschmidt o výpadku nevěděl a ještě půl hodiny po odpojení tvrdil, že internetovou stránku odpojili sami, protože doplňovali její obsah.

Hackeři chtěli tímto krokem opětovně poukázat na to, že NBÚ nemá dostatečně chráněnou internetovou síť. Případem se bude zabývat parlamentní výbor pro obranu a bezpečnost. "Není normální, když se někdo nabourá do systému NBÚ," uvedl předseda výboru Rudolf Pučík. Ministerstvo vnitra se zatím k případu nevyjádřilo. Slovenská informační služba pouze oznámila, že tento konflikt dlouhodobě sleduje.

Server Onyx sloužil populárním doménám hysteria.sk a kyberia.sk, které jsou spojovány s hackerskou komunitou. Hackeři tvrdí, že tento server nebyl nikdy použit k nabourání se do sítě NBÚ a sloužil pouze ke komunikaci velké skupiny lidí. Zásah policie proto považují za zbytečně tvrdý.

V dubnu se hackeři nabourali do serveru NBÚ a zkopírovali 36 tisíc e-mailů. Hackeři se tehdy dostali také na šifrovanou linku mezi NBÚ a ministerstvem vnitra. [celá zpráva]